Jakość obrazu to nie tylko efekt zdolności i talentu malarza – cały proces powstawania dzieła zaczyna się od wyboru odpowiednich materiałów. Jednym z podstawowych jest krosno malarskie. Sprawdź naszą ofertę.

Czym jest krosno?

Krosno malarskie to nic innego jak prostokątna lub kwadratowa ramka wykonania z lister drewnianych o profilowanych zakończeniach. Produkty te bywają również nazywane blejtramami. Niezależnie od nazwy, ich zadaniem jest proste – służą one za swego rodzaju podłoże pod płótno, na którym powstanie obraz malarski.

Krosna malarskie naszej produkcji znajdziesz w wielu punktach dystrybucji na terenie Warszawy i nie tylko.

Co wyróżnia nasze produkty?

Jesteśmy firmą, która od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji krosen malarskich – stąd doskonale znamy potrzeby artystów. Do produkcji naszych wyrobów stosujemy wyłącznie starannie wyselekcjonowane drewno sosnowe, które zostaje poddane obróbce przy pomocy wysokiej jakości technologii. Ostateczny produkt naszej pracy odznacza się między innymi:

  • wysoką wytrzymałością – świetnie radzi sobie z naprężeniami powstającymi w wyniku naciągnięcia płótna, nie ulega odkształceniom,
  • odpornością środowiskową – wykonana obróbka sprawia, że krosna dobrze znoszą wpływ czynników takich jak wilgoć czy zmienne temperatury i nie ulegają wypaczeniu,
  • lekkością – nawet duże krosna są bardzo lekkie, co ułatwia pracę z nimi, a także umożliwia bezproblemową ekspozycję na ścianach,

Krosna dostępne są w wielu wariantach, różniących się wielkością oraz parametrami wykorzystanych listew.

Dlaczego warto postawić na krosna malarskie Art-Ram?

Krosno malarskie to rozwiązanie dla profesjonalistów. Samodzielne naciągnięcie płótna pozwala zachować większą kontrolę na przebiegiem prac – jest również tańsze, niż kupno gotowego do użytku podobrazia malarskiego. Sięgnij po krosna naszej produkcji by mieć pewność, że efekty Twojej pracy będą się doskonale prezentować przez długie lata.

 

 

Konstrukcje wspierające ramy

profile
profile
profile
profile
profile

Złącza narożne

profile
profile
profile
profile

Profile

Wymiary i struktura stosowanych profili drewnianych zmieniają się zgodnie z rozmiarem konkretnego projektu. W przypadku większych i cięższych ramek, konieczne jest zastosowanie solidniejszych profili oraz odpowiednio wzmocnionych elementów podpierających. Przedstawione poniżej ilustracje prezentują różnorodne typy profili drewnianych wraz z ich wymiarami, dostosowanymi do różnych potrzeb i rozmiarów ramek.

Profile

Wielkość i konstrukcja wykorzystywanych w ramach profili drewnianych różni się w zależności od rozmiaru konkretnego projektu. Im większa i cięższa rama, tym bardziej solidny powinien być profil, a także elementy wspierające go. Poniższe grafiki ilustrują różne rodzaje profili drewnianych oraz ich wymiary, które są dostosowane do różnorodnych potrzeb i rozmiarów ram.

Profil euro

Krosna z zacięciem 45°

E1

65/24

E2

52/22

E3

45/20

E4

44/18

E5

35/20

E6

30/16

Profil skośny

Krosna z zacięciem 90°

S1

65/24

S2

45/20

S3

35/20

Krosna 3D

Krosna 3D cechują się większą wysokością niż pozostałe – 41–30 mm, przez co bardziej odstają od ściany, a obraz sprawia wrażenie bardziej przestrzennego. Artysta może wykorzystać do malowania również boki krosna.

E7

70/41

E8

41/41

E9

41/30

Innowacyjne krosna 3D

Innowacyjne krosna 3D z miejscem na listwę LED

Krosna aluminiowo-drewniane

Basic

Pro

Nasi dystrybutorzy

Nawiązaliśmy współpracę z dystrybutorami i partnerami handlowymi, którzy rozprowadzają nasze produkty na tych rynkach. Nasza obecność za granicą umożliwia nam dotarcie do szerszego grona odbiorców i zwiększenie świadomości marki ART-RAM na arenie międzynarodowej.

Zainteresowany zamówieniem?
Skontaktuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Potrzebujesz niestandardowego projektu? Mamy coś dla Ciebie!

Nasza submarka ART Professional oferuje możliwość tworzenia produktów dla naszych klientów indywidualnych, dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Skupiamy się na realizacji wysokiej jakości zamówień, które spełnią
oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.