Podobrazia to produkty chętnie wybierane przez malarzy, którzy chcą w pełni poświęcić się procesowi tworzenia obrazu, zamiast spędzać czas na przygotowaniach. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości podobrazia lniane z żelatyną. Dowiedz się o nich więcej.

Charakterystyka produktu

Podobrazie składa się z dwóch elementów:

  • ramy – wykonana jest z listew drewna sosnowego w różnych wariantach przekrojowych (35×20, 45×20, 52×22, 65×24). Wysokiej jakości surowiec oraz odpowiedni proces produkcji sprawia, że rama jest lekka, ale jednocześnie bardzo wytrzymała i trwała;
  • płótna – zawiera 100% włókien lnianych, ręcznie impregnowanych przy użyciu wcieranej na gorącu żelatyny kostno-skórnej. To połączenie – grubego, solidnego materiały z naturalnym impregnatem – sprawia, że płótno jest bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także w dużym stopniu niepodatne na zmiany wilgotności.

W produkcji podobrazia nie zastosowaliśmy gruntu, dlatego zachowuje ono swoją naturalną fakturę oraz koloryt. To czyni z niego bardzo ciekawe tło malarskie. (płótno można również zagruntować we własnym zakresie). Podobrazia lniane z żelatyną doskonale sprawdzą się podczas malowania z użyciem farb olejnych lub akrylowych. Sprawdź również naszą ofertę płócien malarskich.

Dla kogo podobrazia lniane?

Wysoka cena płótna sprawia, że podobrazia lniane są droższe od ich bawełnianych odpowiednich. Jednocześnie jednak przewyższają je jakością – odznaczają się optymalną chłonnością, co ma wpływ na przebieg procesu malowania, a przy tym bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością. Podobrazia tego typu są świetnym wyborem dla bardziej doświadczonych malarzy, którzy jednocześnie chcą w pełni skupić się na procesie malowania i nie tracić czasu na samodzielnie naciąganie płótna na blejtram.

Co zyskujesz?

Jakość płótna ma duży wpływ na estetykę oraz trwałość obrazu. Inwestują w dostępne w naszej ofercie podobrazia lniane możesz mieć pewność, że tworzone przez Ciebie obrazy będą znakomicie prezentować się przez wiele długich lat.

 

 

Dostępne podobrazia len 100% żelatyna

LEN ŻELATYNA

– 100% płótno lniane
– impregnowane ręcznie, transparentne, bez gruntu
– płótno 280 g/m2
– listwa 35×20, 45×20, 52×22, 65×24

Listwa 35×20
Listwa 45×20

Listwa 52×22

Listwa 65×24