Podobrazia okrągłe

Powszechnie przyjętą praktyką jest malowanie obrazów na podobraziach o kształcie prostokąta lub kwadratu. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych rozwiązań. Sprawdź naszą ofertę podobrazi okrągłych i dowiedz się jakie możliwości mogą przez Tobą otworzyć.

Co oferujemy?

W naszej ofercie znajdziesz także podobrazia malarskie o kształcie okrągłym o średnicach od 50 do 190 cm. Wykonane są one z wysokiej jakości drewna sosnowego, starannie sklejonego, co gwarantuje trwałość i stabilność produktu. Dodatkowo, posiadają funkcję klinowania, umożliwiając dostosowanie naciągu płótna do indywidualnych preferencji.

Tondo solo czy naciągnięte płótnem?

Planując kupno tonda warto zastanowić się, czy ma ono mieć postać samego okrągłego krosna, czy może powinno zostać na nim naciągnięte płótno. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy

  • tondo solo, czyli bez płótna – pozwalają artyście samodzielnie dobrać technikę i siłę naciągu płótna, w celu dostosowania podobrazia do indywidualnych potrzeb. Są również tańsze, niż gotowe podobrazie okrągłe. Należy jednak pamiętać, że prawidłowe naciągnięcie płótna wymaga doświadczenia oraz czasu – zbyt pospieszne działanie może przyczynić się do zniszczenia krosna lub sprawić, że płótno nie będzie odpowiednio naprężone.
  • tondo naciągnięte płótnem – to rozwiązanie dla osób, które nie mają doświadczenia w samodzielnym przygotowaniu podobrazia lub po prostu pragną w pełni skupić się na procesie tworzenia, podobrazie nadaje się do użytku od razu po rozpakowaniu. Jest to opcja droższa, jednak gwarantująca że krosno i płótno są w doskonałym stanie technicznych.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą innych produktów dla malarzy, między innymi podobrazi bawełnianych, lnianych i 3D.

Postaw na profesjonalne materiały

Efekt końcowy prac nad obrazem to zasługa nie tylko talentu, umiejętności oraz kreatywności, ale również jakości zastosowanych materiałów – w tym podobrazia. Stawiając na nasze tonda oraz krosna o kształcie okna rzymskiego możesz mieć pewność, że wykonany obraz będzie znakomicie się prezentować i dobrze poradzi sobie z upływającym czasem. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz technologii produkcji pozwala nam zagwarantować najwyższą trwałość podobrazi oraz odporność na wpływ takich czynników jak wilgoć i zmienne temperatury.