Płótno do malowania

Na przestrzeni dziejów malarze wykorzystywali różnego rodzaju podłoża. Od wieków najchętniej wykorzystywanym jest płótno, które jest bardzo dobrze dostępne, łatwe w użytkowaniu i pozwala uzyskać doskonałe rezultaty. Poznaj naszą ofertę płócien do malowania.

Jakie płótno wybrać?

W ofercie posiadamy płótna malarskie dwóch rodzajów włókien naturalnych. Są to:

  • len – posiada grube i mocne włókna, które odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na negatywny wpływ wilgoci. Włókna lnu zawierają dodatkowo naturalny olej, który pełni rolę swoistego impregnatu ochronnego. Płótno z lnu doskonale sprawdzi się podczas malowania każdego rodzaju farbami;
  • bawełna – ceniona za łatwość z jaką można ją naciągnąć na blejtram bez wkładania w tę czynność dużej siły, a także korzystny stosunek jakości do ceny – dobrej jakości płótna bawełniane w niczym nie ustępują lnianym, a są od nich znacznie tańsze. Bawełniane płótna to odpowiedni wybór zarówno dla doświadczonych malarzy, jak i osób stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w malarstwie, świetnie sprawdzą się jako podłoże dla farb olejnych i akrylowych.

Pamiętaj, że płótna należy naciągnąć na blejtram. Jeśli nie czujesz się na siłach by samodzielnie naciągać płótno, nie masz odpowiedniego doświadczenia lub po prostu wolisz skupić się na malowaniu, zapoznaj się z naszą ofertą gotowych podobrazi malarskich, w tym również podobrazi okrągłych.

Zainwestuj w jakość

Każdy doświadczony malarz z pewnością potwierdzi, że jakość płótna ma duży wpływ na ostateczną jakość obrazu, a także jego trwałość. Dlatego produkty dostępne w naszej ofercie to odpowiedni wybór dla każdego artysty, które ceni swój warsztat oraz czas. Wybierają je możesz mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy oraz pewność, że Twoje dzieła będą cieszyć oko jeszcze przez długi czas po ich wykonaniu.