Strona główna > Produkty > Krosna

Krosna

Krosna malarskie, znane także jako blejtramy, to ramki prostokątne lub kwadratowe, składające się z listewek o profilowanych zakończeniach. Ich głównym przeznaczeniem jest stworzenie stabilnego podłoża pod płótno, na którym artysta może malować. Krosna są wykorzystywane w malarstwie sztalugowym i służą do naciągania płótna, zapewniając jego odpowiednią napiętość.
Oferujemy krosna najwyższej jakości. Dbamy o prawidłowe sezonowanie drewna oraz staranną obróbkę listew, co pozwala zagwarantować, że blejtramy nie ulegają deformacji, a podobrazia pozostają stabilne nawet podczas intensywnego malowania. Dzięki naszym produktom artyści mogą być pewni, że ich dzieła malarskie powstają na trwałym i profesjonalnym podłożu.
Nasze krosna to nie tylko narzędzia pracy, ale także gwarancja jakości i satysfakcji z efektów twórczych.

Produkcja

Do produkcji krosien malarskich wykorzystujemy najlepszej klasy drewno sosnowe suszone w suszarniach komputerowych 8-12% wilgotności. Narożne łączenie krosna produkowane jest metodą tradycyjną. Wytrzymałość łączenia narożnego i sposób naciągania musi być odpowiednio proporcjonalne do siebie. Najpierw usuwane są sęki i plamy z żywicy, a następnie krosno klejone jest klejem o wysokim stężeniu. W rezultacie powstaje drewno o niskim ryzyku wygięcia z użyciem niekorozyjnych zszywek.  

Konstrukcje wspierające ramy

Ramy, na których naciągane jest płótno, są tworzone z dbałością o każdy szczegół. Wybór materiału, z którego są wykonane odgrywa tu istotną rolę, ale to jakość konstrukcji i zastosowane metody są kluczowe dla zapewnienia wyjątkowej wytrzymałości ram. Kliny umieszczone w rogach skutecznie niwelują nierówności powstałe na płótnie w trakcie lub po malowaniu, zachowując integralność i jakość dzieła artystycznego.

 

Złącza narożne

Kształt i struktura zakrzywień złączy narożnych są wytwarzane za pomocą tradycyjnych technik rzemieślniczych. Dąb, z którego pozyskuje się drewno, pochodzi wyłącznie ze zrównoważonych źródeł leśnych, co świadczy o naszym zaangażowaniu w ochronę środowiska. Po przetworzeniu drewno jest starannie łączone przy użyciu kleju oraz zaawansowanej technologii spajania. Dzięki temu powstają zakrzywienia o minimalnym ryzyku deformacji. W naszym zaawansowanym procesie technologicznym zakrzywienia są dodatkowo stabilizowane, co gwarantuje trwałość konstrukcji. Do rozciągania płótna używane są natomiast wyłącznie trwałe i niekorozyjne elementy, takie jak zszywki.

Profile

Wielkość i konstrukcja wykorzystywanych w ramach profili drewnianych różni się w zależności od rozmiaru konkretnego projektu. Im większa i cięższa rama, tym bardziej solidny powinien być profil, a także elementy wspierające go. Poniższe grafiki ilustrują różne rodzaje profili drewnianych oraz ich wymiary, które są dostosowane do różnorodnych potrzeb i rozmiarów ram.

Profil euro

Krosna z zacięciem 45°

E1

65/24

E2

52/22

E3

45/20

E4

44/18

E5

35/20

E6

30/16

Profil skośny

Krosna z zacięciem 90°

S1

65/24

S2

45/20

S3

35/20

Krosna 3D

Krosna 3D cechują się większą wysokością niż pozostałe – 41–30 mm, przez co bardziej odstają od ściany, a obraz sprawia wrażenie bardziej przestrzennego. Artysta może wykorzystać do malowania również boki krosna.

E7

70/41

E8

41/41

E9

41/30

Innowacyjne krosna 3D

Innowacyjne krosna 3D z miejscem na listwę LED

Krosna aluminiowo-drewniane

Basic

Pro

Jakie możliwości daje krosno 3D?

Wykorzystując szerokie boki krosna jako dodatkową przestrzeń malarską, artyści są w stanie nadawać swoim dziełom głębi, a także wpływać w niespotykany sposób na percepcję widza. Krosna malarskie 3D to rozwiązanie dla malarzy, którzy szukają nowych, wyjątkowych form wyrazu i nie boją się eksperymentów. To również odpowiedni wybór dla tych konsumentów, którzy pragną odmienić wnętrze swojego domu lub innego lokalu. Wykonywane na wymiar krosna malarskie 3D nie wymagają zastosowania ozdobnej ramy do obrazów.

Krosno czy podobrazie?

Każdy artysta ma swoje preferencje co do metod pracy oraz przygotowania do niej. Wybór między krosnem a podobraziem malarskim jest jedną z kwestii, którą należy rozważyć przed przystąpieniem do tworzenia nowego obrazu.

Krosna malarskie to produkty przeznaczone dla osób, które pragną mieć pełną kontrolę nad procesem powstawania obrazu, również od strony technicznej. Prawidłowe naciągnięcie płótna na krosno wymaga odpowiednich umiejętności, a także czasu – tylko wtedy można uzyskać odpowiedni stopień naprężenia materiału bez ryzyka uszkodzenia krosna. Dlatego polecamy je przede wszystkim artystom posiadającym duże doświadczenie.

Gotowe podobrazie malarskie nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów – płótno podobrazia jest w fachowy sposób naciągnięte i zagruntowane, dlatego nadaje się do pracy od razu po rozpakowaniu. Rozwiązanie to jest dedykowane zarówno osobom początkującym, jak również tym, które chcą w pełni skupić się na malowaniu.

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości krosno malarskie?

Produkowane przez nas krosna malarskie cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród profesjonalnych artystów. Cenią oni zarówno staranność i dokładność wykonania, jak również wysoką wytrzymałość i trwałość drewna. Wybierając je unikniesz problemów takich jak pękające i wypaczające się drewno – możesz mieć więc pewność, że Twoje obrazy doskonale przejdą próbę czasu i zachowają swoje oryginalne parametry.

Zainteresowany zamówieniem?
Skontaktuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Potrzebujesz niestandardowego projektu? Mamy coś dla Ciebie!

Nasza submarka ART Professional oferuje możliwość tworzenia produktów dla naszych klientów indywidualnych, dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Skupiamy się na realizacji wysokiej jakości zamówień, które spełnią
oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

2023 Art-Ram Edward Kudyba

Polityka prywatności

Warunki obsługi

Polski