Strona główna > Produkty > Ramy

Ramy

Nasze ramy malarskie są wykonane z litego drewna, np. sosny oraz drewna dębowego. Do produkcji naszych wyrobów wykorzystujemy drewno sezonowane i starannie suszone, co zapewnia wysoką jakość i trwałość. Oferujemy różnorodne wzory listew o szerokości od 2 do 7 cm, z możliwością łączenia ze sobą dla stworzenia ram o indywidualnych wymiarach. W ofercie posiadamy także dębowe ramy 3D oraz ramy ze 100-letniego drewna, głównie pochodzące z drzew iglastych, takich jak sosna i jodła. Przed produkcją usuwane są wszelkie sęki, 
a w efekcie końcowym ramy są szczotkowane, co nadaje im konkretną strukturę. Ramy ART-RAM nadają wyjątkowego charakteru każdemu obrazowi, który w nich zostanie oprawiony. Nasze ramy malarskie są doskonałym wyborem dla artystów i pasjonatów sztuki, którzy cenią sobie wysoką jakość i oryginalność. Są doceniane zarówno przez profesjonalnych artystów, 
jak i przez klientów indywidualnych.

Dostępne wzory listwy ramiarskiej

R-01

7 warszawska
zbijana pod kątem

R-03

7 czeska
zbijana pod kątem

R-04

5 czeska
zbijana pod kątem

R-06

5 warszawska
zbijana pod kątem

R-10

6,5 rama
beltrajm prawa

R-12

4 owal

R-15

3 płaska

R-18

2×3 płaska

R-19

2 fajka

p

Jesteśmy w stanie wykonać wszystkie standardowe rozmiary ram, jak również nietypowe wymiary na indywidualne zamówienie.
Nasza oferta obejmuje również usługę oprawy obrazów olejnych oraz innych prac malarskich, dzięki czemu nasi klienci mogą otrzymać kompleksową i profesjonalną obsługę, spełniającą ich indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Jaką rolę pełni rama?

Oprawienie obrazu nie jest koniecznością, jednak bez wątpienia przynosi wiele istotnych korzyści. Głównym zadaniem ramy jest ochrona obrazu przez uszkodzeniem, mogącym powstać np. w wyniku przypadkowego uderzania krosna. Rama jest również bardzo estetycznym dodatkiem do obrazu, który pozwala domknąć kompozycję poprzez nawiązanie do stylu w jakim została wykonana, a także wyeksponować ją na ścianie. Rama może również stanowić swego rodzaju łącznik między dziełem a jego otoczeniem.

Sprawdź również dostępne w naszej ofercie podobrazia malarskie.

Jak wybrać odpowiednią ramę?

W naszej ofercie znajdziesz zróżnicowany wybór ram. Na które z nich się zdecydować? Przede wszystkim warto ustalić jaki styl najlepiej koresponduje z estetyką obrazu. Dla dzieł realistycznych, takich jak krajobrazy czy martwe natury dobrym wyborem będą wykonane z dużą dbałością o szczegóły ramy warszawskie. Obrazy utrzymane w bardziej nowoczesnej, minimalistycznej estetyce będę z kolei lepiej się prezentować w połączeniu z równie prostymi ramami płaskimi lub owalnymi.

Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest rozmiar ramy. Ani zbyt duża, ani zbyt mała rama nie jest dobrym wyborem. Rama o dużej szerokości listew, masywna może zdominować obraz, sprawić, że stanie się niewidoczny. Z drugiej strony rama zbyt cienka sama może zniknąć i tym samym przestanie pełnić swoje funkcje. Warto również zwrócić uwagę na kolorystykę ramy, która powinna współgrać z barwami obrazu oraz ścian.

Co zyskujesz dzięki naszym ramom?

Produkowane przez nas ozdobne ramy do obrazów nie bez przyczyny cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród artystów, jak i nabywców ich dzieł. Jest to spowodowane jakością, wynikającą z doboru odpowiednich materiałów oraz dużym doświadczeniem i znajomością technik obróbki drewna. Wybierają nasze ramy zyskujesz pewną i skuteczną ochronę swoich ulubionych dzieł, a także estetyczny element wystroju dla swojego mieszkania, salonu usługowego lub innego lokalu użytkowego.

Zainteresowany zamówieniem?
Skontaktuj się z nami

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Potrzebujesz niestandardowego projektu? Mamy coś dla Ciebie!

Nasza submarka ART Professional oferuje możliwość tworzenia produktów dla naszych klientów indywidualnych, dostosowanych do ich konkretnych potrzeb. Skupiamy się na realizacji wysokiej jakości zamówień, które spełnią
oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

2023 Art-Ram Edward Kudyba

Polityka prywatności

Warunki obsługi

Polski